Forum Myjnie Parowe Opinie Strona Główna Myjnie Parowe Opinie
Myjnie Parowe Opinie
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Opłacalność biznesu parowego???

 
Odpowiedz do tematu    Forum Myjnie Parowe Opinie Strona Główna » Myjnie parowe pomysłem na biznes Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Opłacalność biznesu parowego???
Autor Wiadomość
alexkret




Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

Post Opłacalność biznesu parowego???
Witam wszystkich.
Jestem w trakcie otwierania takiej firmy, rozmawialem z kilkoma osobami co prowadzi takie firmy i coraz bardziej zaczynam wątpić w ten biznes...
Czy ktoś z osób zajmujących się tym na co dzień może powiedzieć jak jest naprawdę. Możliwe jest żeby mieć dzienny obrót na poziomie 500-1000zl?
Jak jest z zimą, czy myjecie jakieś samochody?
Jak z myciem na parkingach osiedlowych, jak wy to orbicie (chodzi mi głównie o sytuację gdzie nie ma ma miejsc obok żeby postawić swój wóz).
W jakich dziedzinach używanie myjni parowych?
Widzę że forum jest wymarte ale może ktoś coś napisze, byłbym wdzięczny.
Pozdrawia wszystkich.


Post został pochwalony 0 razy
Nie 9:43, 20 Wrz 2015 Zobacz profil autora
ecomyjniaŁódź




Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Łódź

Post re
jak ktoś jest obrotny, to wszędzie kase wiciśnie


Post został pochwalony 0 razy
Pon 20:46, 15 Lut 2016 Zobacz profil autora
ecomyjniaŁódź




Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Łódź

Post
adell napisał:
a co sadzicie o tym pomyśle na własny biznes- a mianowicie myjnia parowa pod Kauflandem? Franczyza Ecomyjni. [link widoczny dla zalogowanych] Jednego jestem pewna, że na brak klientów nie będzie co narzekać


działam już pół roku, więc coś mogę powiedzieć - zależy na czym chcesz zarabiać? przy kauflandzie zrobisz podstawowe komplety czyli mycie i sprzątanie

ile 60zł średnio z auta? no chyba że samo mycie to ze 30zł... to co by się przydało to jakaś budka, woda, prąd i klop + namiot i kilku pracowników

to tak na szybko

jeżeli chodzi o szkolenia, obsługę nie mogę narzekać - sprzęty na tą chwilę są bez awaryjne, jeżeli mam jakiś problem dzwonie i pomagają rozwiązać

p.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ecomyjniaŁódź dnia Śro 20:19, 30 Mar 2016, w całości zmieniany 1 raz
Śro 20:18, 30 Mar 2016 Zobacz profil autora
mfori




Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

Post
wuwupawel napisał:
No ale zwrócicie uwagę, że taką myjnię, np. fortador pro, gdize jest ona hyba dwustanowiskowa można wykorzystać do innych rzeczy też. To nie jest tylko braza samochodowa, ale też hotelarska itp. Wszystko można sprzątać tym. Można się faktcznie dogadać z jakimś sklelem, rozwinąć namiot albo też inwestować we włany większy biznes, możliwości sporo jest.


Na pewno jest to pomoc, w końcu samodzielne robienie takiej zabudowy kosztuje. Podstawą jest jednak fajny sprzęt i pomysł na biznes. Akurat u nas jest w firmie PRO+ mogę polecić ten model to użytkowania. Sporo funkcji jest do praktycznego wykorzystania.


Post został pochwalony 0 razy
Pią 10:48, 03 Cze 2016 Zobacz profil autora
rs.focus@o2.pl




Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Śrem

Post
Z biznesem tym jest różnie. Myślę, że otwarcie mobilnej jednostki najlepsze jest dla osób prowadzących już jakiś stabilny biznes w branży, którzy mają wygenerowany obrót pozwalający na rozkręcanie takiej działalności. Ja mam mobilną myjnię od maja (jedyna moja działalność) i dynamika wzrostu obrotów jest znacznie mniejsza niż zakładałem, a i pogoda nie pomaga w tym, żeby się rozkręcić. Klienci są i polecają usługi dalej, ale bez zabezpieczenia finansowego i tak mogę utracić płynność finansową i popełniłem błąd za bardzo opierając się na ofertowych wyliczeniach potencjalnych zysków i postawiłem na jedną kartę. W związku z powyższym jestem gotowy cesją odstąpić wiążące mnie umowy finansujące samochód i wyposażenie osobom, które czują się na siłach (przede wszystkim finansowych) aby zrobić z tego pożytek.

Szczegóły wyposażenia, kwoty jakie są potrzebne na finansowanie podam na priv.


Post został pochwalony 0 razy
Czw 11:50, 14 Lip 2016 Zobacz profil autora
ecoclean




Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

Post
Ja bym tego tak nie ujmował, że myjnia parowa jest dla kogoś kto już ma działalność i zarabia pieniądze. Jeżeli nastawiasz się, że od początku będziesz dużo zarabiał to po prostu tak nie będzie. Sześć miesięcy to jest takie niezbędne minimum żeby wypracować sobie stałych klientów i stałe zlecenia, ale ze swojej perspektywy mogę powiedzieć, że jak dobrze się przepracuje ten pierwszy okres to potem już jest łatwiej. Fakt jak jest zła pogoda to to nie pomaga, ale jak sobie wypracujesz takie zlecenia, przy których pogoda nie ma znaczenia to nie będzie to aż tak bolało.


Post został pochwalony 0 razy
Wto 7:50, 10 Paź 2017 Zobacz profil autora
kamoo




Dołączył: 10 Paź 2017
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

Post
W tym roku jest puki co odpukać łagodna zima więc puki co nie ma takich przestojów jak w zeszłym roku jak było -15 stopni a na zewnątrz jest plucha więc auta się cały czas brudzą. Sytuacja oczywiście może się gwałtownie odwrócić, ale jak sprawdzałem długoterminową prognozę to się na to nie zanosi więc trzeba korzystać


Post został pochwalony 0 razy
Sob 18:42, 13 Sty 2018 Zobacz profil autora
Grzechu932




Dołączył: 05 Paź 2017
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

Post
Cytat:
W tym roku jest puki co odpukać łagodna zima więc puki co nie ma takich przestojów jak w zeszłym roku jak było -15 stopni a na zewnątrz jest plucha więc auta się cały czas brudzą. Sytuacja oczywiście może się gwałtownie odwrócić, ale jak sprawdzałem długoterminową prognozę to się na to nie zanosi więc trzeba korzystać


No właśnie mnie wszyscy straszyli przed zimą, nawet w greensteam jak kupowałem to mnie studzili, że w zimie może być ciężko, ale puki co jest nawet lepiej niż było 2-3 miesiące temu. Działam dopiero pierwszy sezon zimowy więc nie jestem w stanie powiedzieć, czy to przez tą łągodniejszą zimę, ale napewno pomaga to że jest taka plucha tak jak powiedziałeś i samochody się strasznie brudzą. Myję auta w takim jednym komisie, i był jakiś taki brudny deszcz to mnie zawołali spowrotem na mycie po trzech dniach!


Post został pochwalony 0 razy
Sob 18:49, 13 Sty 2018 Zobacz profil autora
kamoo




Dołączył: 10 Paź 2017
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

Post
No i jeszcze dodam, że jest bardzo dobra sprawa z tym serwisem zamow-myjnie.pl do którego cie dodają jak kupisz sprzęt w krakowie bo naprawdę fajnie to działa. Ja na przykład nie mam strony internetowej i bardziej działam przez facebook, a dzięki temu że ta mapka jest bardzo dobrze wypozycjonowana to sporo klientów właśnie z tamtąd do mnie dzwoni.


Post został pochwalony 0 razy
Wto 13:56, 13 Lut 2018 Zobacz profil autora
kamoo




Dołączył: 10 Paź 2017
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

Post
tak to wygląda, takie coś




Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez kamoo dnia Wto 14:06, 13 Lut 2018, w całości zmieniany 1 raz
Wto 14:02, 13 Lut 2018 Zobacz profil autora
Tomek72




Dołączył: 01 Gru 2017
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

Post
Ja również prowadzę fanpage na Facebooku, strona ma coraz więcej polubień. Ogłaszam się głównie tam, ale też na portalach typu OLX. Zainteresowanie jest bardzo duże. Smile) A korzystałem z serwisu GreenSteam i jestem bardzo zadowolony z ich usług.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tomek72 dnia Wto 22:31, 27 Lut 2018, w całości zmieniany 1 raz
Wto 22:29, 27 Lut 2018 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Myjnie Parowe Opinie Strona Główna » Myjnie parowe pomysłem na biznes Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin