Forum Myjnie Parowe Opinie Strona Główna Myjnie Parowe Opinie
Myjnie Parowe Opinie
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Mobilna myjnia parowa - Generalnie
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum Myjnie Parowe Opinie Strona Główna » Myjnie parowe pomysłem na biznes Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Mobilna myjnia parowa - Generalnie
Autor Wiadomość
barpros
Gość






Post Mobilna myjnia parowa - Generalnie
Wiatm!!
Od pewnego czasu nosze sie z pomysłem otworzenia mobilnej myjni parowej z dojazdem do klienta w kazde miejsce, ktora bedzie sie zajmowala:
- przedewszystkim kompleksowym myciem parowym samochodow oraz motocykli i skuterow z zewnatrz jak i wewnatrz np: pranie tapicerki, mycie silników, odkurzanie, sprawdzanie i uzupelnianie płynów eksploatacyjnych.
-czysczenie w domach okien, kabin prysznicowych, plytek ceramicznych,rolet, zaluzji paneli, plytek ceramicznych, kostki brukowej oraz plytek przed domem, fontann, pranie dywanow, pranie oraz dezynfekcja mebli czyli kanap, foteli, itp.
-grafiti
-nagrobkami, czyli czyszczenie nagrobka jego otoczenia, usuniecie zbednej roslinnosci, oraz ustawienie wiazanki oraz 2 zniczy w cenie uslugi.
Zdecydowalem sie na tego typy działalność ponieważ przy pomocy pary wodnej można umyc naprawdę dużo rzeczy nie używając szkodliwych dla środowiska chemikaliów, a jak wiemy dużo ludzi ma "fioła" na punkcie ekologi. Potrzebowałbym na moja działalność ok. 40 000 zł. na zakup samochodu typu van, maszyny parowej z silnikiem diesla produkujacej parę wodna o ciesnienia do 12 bar-ów, zuzywajac 2 litry wody na mycie samochodu, koszt 25 000(najdrozsza inwestycja), odkurzacza wodno-parowego do prania tapicerki oraz dywanów i mebli, elektrycznej parownicy do uzytku w domach, czyli do okien itp.
Narazie nie mam ustalonych cen za uslugi, ale mysle ze koszt podstawowego mycia samochodu w wysokosci 25 zl jest ok tymbardziej, ze dojezdzam do klienta w kazde miejsce jakie sobie zażyczy, mycie takie by polegalo na umyciu z zewnatrz karoseri oraz kól.
Nie 16:18, 13 Cze 2010
spajki
Gość






Post
czy myjka parowa musi byc podłaczona do pradu aby dzialac czy bedac zasilana dislem moze dzialac bez prądu ?? Pytam ponieważ ciekawi mnie opcja mycia nagrobków.

Czy w Polsce można już spokojnie kupić taką myjke ?
Nie 16:19, 13 Cze 2010
smali
Gość






Post
Witam!

Uważam że to bardzo fajny pomysł. Sam planuję otworzyć podobny biznes.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Nie 16:21, 13 Cze 2010
barpros
Gość






Post
myjka potrzebuje zasilania 12 v, czyli z malego akumulatora do napedzenia akumulatora i pompy,
i tak mozna ja kupic w polsce np. od firmy greensteam z krakowa
Nie 16:23, 13 Cze 2010
barpros
Gość






Post
sorry pomylka do napedzenia komputera i pompy
Nie 16:23, 13 Cze 2010
pomysłowicz
Gość






Post
i nie 12v tylko 220v
Nie 16:24, 13 Cze 2010
barpros
Gość






Post
tresc maila od jednego z wlascicieli z greensteam "Nasze maszyny mogą być zasilane w zależności od modelu paliwem typu diesel + energia elektryczna potrzebna do zasilania komputera sterującego. W tym przypadku wystarczy bateria, mały akumulator, podłączenie pod akumulator samochodowy lub prąd z gniazdka."
Nie 16:25, 13 Cze 2010
greensteam
Administrator



Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 66
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Kraków

Post
Witam wszystkich,

Faktycznie, do zasilania elektroniki oraz pompy wodnej/paliwowej/wiatraka potrzebne jest źródło zasilania. Jest to ok. 350W przy starcie oraz 270W podczas pracy ciągłej.

Potrzebne napięcie to 220V. Prąd można uzyskać z gniazdka, przenośnego generatora prądu ze stabilizatorem (700W-1kW) lub z paterii samochodowej 12V po podłączeniu do przetwornicy.

Dziękujemy,
zespół Green Steam


Post został pochwalony 0 razy
Nie 16:30, 13 Cze 2010 Zobacz profil autora
Tadeusz Fita
Gość






Post
Jeżeli chcecie do tego używać tzw. „czajniki”, to nie ma sensu. To jest za słabe.
Nie 16:31, 13 Cze 2010
barpros
Gość






Post
do Tadeusz Fita ja chce uzywac do tego maszyny za 25000 zl a tego chyba nie mozna nazwac czajnikiem
Nie 16:32, 13 Cze 2010
Tadeusz Fita
Gość






Post
Przepraszam, nie doczytałem. To rozumiem - tylko, czy zarobisz na to. Rynek cen psują „tandeciarze” z czajnikami. Wiem coś o tym, ponad 20 lat prowadziłem firmę sprzątającą. A jaką maszynę chcesz używać - nie „siedzę” w temacie, ale tzw. „skrzywienie zawodowe” pozostało. Ja na Twoim miejscu wziąłbym benzynę z butlą gazową - można robić wewnątrz. Diesel może być kłopotliwy, od biedy można spaliny wyprowadzić rurą, lub dłuższe przweody robocze.

W każdym razie - powodzenia.

Fioł na ekologię jest kosztowny i tu możesz napotkać barierę !!!

Na wjazd na cmentarz trzeba zezwolenie.

Pozdrawiam

Tadek - nie Pan, ani Tadeusz Fita. Po prostu Tadek !Smile
Nie 16:33, 13 Cze 2010
barpros
Gość






Post
ok Tadku, maszyne jaka chcialbym uzyc to Optima DM.
Dzieki ze napisales o pozwoleniu, ale jezeli wchodze tak tylko z maszyna to tez je musze posiadac??
Nie 16:34, 13 Cze 2010
Tadeusz Fita
Gość






Post
Nie sądzę, nikt nie sprawdza, co wnosisz lub wwozisz np. na wózku.

Ciekawie wygląda ta maszyna - co z serwiem. No i jeszcze potrzebujesz agregat prądotwórczy - jakąś cichą hondeczkę.
Nie 16:35, 13 Cze 2010
Eco_Steam




Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Mielec

Post
A właśnie nie wiem czy już czy jeszcze nie ale czy panowie/panie spotkaliście się już z problemem.:

Cennikiem....

Ile np. za 1m/2 Glazury (płytek, posadzki, nawet nagrobka ale może nagrobek x2)
Ile np za samochód:
Sedan
Van
SUV
MiniVan
Dostawczy(typu Merc. Sprinter)
Przecież wszystkie samochody nie są takie same

Wnętrze -
Karoseria -
Felgi -
Kompleksowe (wszystko razem +10% zniszki)

to Kompleksowe fajnym pomysłem jest

No ale prosił bym o odpowiedzi.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Pią 21:42, 23 Lip 2010 Zobacz profil autora
Eco_Steam




Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Mielec

Post
Właśnie w temacie (Multimedialnie) wspominał ktoś o tym miłym Panu. Na pewno rozważę wszystkie możliwości. Lecz był bym ostrożny i radzę przeczytać umowę od początku do końca lub nawet skonsultować się z doradcą prawnym (oczywiście z umową w ręku (nie podpisaną))

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Czw 20:29, 19 Sie 2010 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Myjnie Parowe Opinie Strona Główna » Myjnie parowe pomysłem na biznes Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin